IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Global Invention Forum 2019 – srebrny medal dla nowych gruntów cynkowych opracowanych w ramach projektu CORNET ZincPower PDF Print

There are no translations available.

7 czerwca 2019

W dniach 14 do 15 maja 2019 r. w Limassol na Cyprze odbyło się Global Invention Forum. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Międzynarodowy Klub Innowacji "Archimedes" przy wsparciu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Wynalazców (IFIA) oraz Ministerstwa Energii Przemysłu Handlu i Turystyki Republiki Cypryjskiej. Obradom Forum, w których udział wzięli przedstawiciele 20 krajów z trzech kontynentów towarzyszyła wystawa i konkurs wynalazków oraz innowacyjnych technologii.

 

Srebrnym medalem zostało nagrodzone rozwiązanie "Nowa generacja antykorozyjnych pigmentów cynkowych o ulepszonych właściwościach ochronnych, użytkowych i ekologicznych".

Twórcami wynalazku są: dr inż. Agnieszka Królikowska i mgr inż. Leszek Komorowski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, dr hab. inż. Małgorzata Zubielewicz i dr inż. Ewa Langer z Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Oddział Farb i Tworzyw w Gliwicach oraz dr Matthias Wanner i dr Michael Hilt z Instytutu Fraunhofera Inżynierii Produkcji i Automatyki.

Przedmiotem wynalazku są antykorozyjne środki do gruntowania ze zmniejszoną zawartością pigmentów cynkowych, o lepszych właściwościach antykorozyjnych niż stosowane powszechnie wysokocynkowe środki do gruntowania. Przedstawione środki do gruntowania są również bardziej ekologiczne i korzystne ekonomicznie w stosunku do wysokocynkowych środków do gruntowania.

To już kolejna nagroda dla tego rozwiązania, poprzednie wyróżnienia to m.in. medal przyznany na targach Intarg 2018 w Katowicach, srebrny medal przyznany na targach iENA 2018, specjalna nagroda Tajwańskiej Ligi Wynalazców, czy złota plakietka od Stowarzyszenia Wynalazców Republiki Serbskiej.

Twórcom gratulujemy!

kliknij na zdjęcie aby powiększyć