IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Jubileuszowe 25. targi AUTOSTRADA-POLSKA PDF Print

There are no translations available.

31 maja 2019

Tegoroczne majowe spotkanie drogowców w Kielcach upłynęło pod znakiem jubileuszy. To była już 25. edycja targów AUTOSTRADA-POLSKA. Poza tym świętowaliśmy 200-lecie centralnej administracji drogowej w Polsce i 100-lecie przystąpienia Polski do PIARC. Podczas tej edycji zaprezentowało się 261 firm z 18 krajów świata, a ekspozycję obejrzało 10 500 osób.

 

W trakcie otwarcia targów Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury powiedział "Nie zwalniamy tempa, wciąż będziemy rozwijać i modernizować sieć dróg i autostrad w Polsce". Wspomniał, że rząd podniósł limit finansowy na realizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 do 135 mld złotych. W budowie jest kolejne 1300 km dróg. Za priorytetowe inwestycje uznano drogę Via Carpatia (S19, S16 i S61) i inne projekty na wschodzie kraju, m.in. autostrada A2 od obwodnicy Mińska Maz. do Białej Podlaskiej i droga S17 z polsko-ukraińskiej granicy w Hrebennem do Piask k. Lublina.

Wystąpienie Tomasza Żuchowskiego, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, było związane między innymi z 200-leciem administracji drogowej. Uczestnicy ceremonii otwarcia targów mogli obejrzeć film poświęcony historii polskiego drogownictwa, efektom kilkunastu lat działalności GDDKiA, a także aktualnym inwestycjom drogowym. Ponadto można było obejrzeć dedykowaną wystawę historyczną i zabytkowe pojazdy, sprowadzone z Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

Uroczystą Galę wręczenia nagród rozpoczęło wystąpienie Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury. Przyznano medale i wyróżnienia dla najlepszych produktów zaprezentowanych podczas tegorocznych targów, a także nagrodzono aranżacje stoisk targowych. Podczas uroczystości wyróżnione zostały także firmy, które przez 25 lat wspierały Targi AUTOSTRADA-POLSKA. Instytut Badawczy Dróg i Mostów znalazł się w gronie uhonorowanych. Od pierwszej edycji IBDiM wspiera program merytoryczny Targów organizując, cieszące się dużym uznaniem, konferencje, a także współtworzy wizerunek Targów. Na zakończenie uroczystości Andrzej Mochoń Prezes Zarządu Targów Kielce złożył na ręce Bogusławy Grzechowskiej, wieloletniego dyrektora projektu, podziękowania z okazji zakończenia pracy zawodowej.

Stoisko IBDiM tradycyjnie prezentowało osiągnięcia specjalistów z IBDiM, możliwości badawcze zakładów naukowych, a także ofertę wydawniczą. Licznie odwiedzali nas oficjalni goście oraz osoby zainteresowane badaniami prowadzonymi przez Instytut.

 

***

Pani Bogusławie Grzechowskiej serdecznie dziękujemy za profesjonalną, pełną zaangażowania, wieloletnią współpracę i życzymy dalszych sukcesów osobistych!

 

kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Zdjęcia Krzysztof Włodarczyk