IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Zapraszamy na Dzień Transportu PDF Print

There are no translations available.

Instytut Badawczy Dróg i Mostów serdecznie zaprasza do udziału  w Dniu Transportu, który odbędzie się 29 września 2018 (sobota) w Warszawie. W godz. 10.00 do 16.00 będzie można odwiedzić 6 Punktów Lokalizacyjnych:
1.    Bocznicę Kolejową PKP Intercity, Warszawa Grochów, ul. Chłopickiego 53
2.    Instytut Kolejnictwa, ul. Chłopickiego 50
3.    Dworzec Centralny, Al. Jerozolimskie 54
4. Lotnisko Chopina, ul. Komitetu Obrony Robotników 49
5.    Pocztę Polską (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8
6.    Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6.

 

W każdej z lokalizacji na odwiedzających będzie czekało wiele atrakcji: przejazd pociągami retro i drezynami, nocny spacer tunelem średnicowym (w nocy z 28/29 września), prezentacja szybowca, loty symulatorem dronów, ekspozycja specjalistycznych pojazdów służb transportowych, zwiedzanie pocztowej sortowni, badanie tempa reakcji, prezentacja symulatorów zdarzeń i dachowania, warsztaty robotyki oraz liczne konkursy. 
IBDiM zaprezentuje się na terenie Instytutu Kolejnictwa.


Każdy uczestnik Dnia Transportu może wziąć udział w Grze Miejskiej. Przez udział w Grze rozumie się odwiedzenie Punktów Lokalizacyjnych na terenie Warszawy w celu zebrania okolicznościowych pieczątek, dostępnych po jednej w każdym z Punktów Lokalizacyjnych.
Na Uczestników Gry, którzy zbiorą 4 okolicznościowe pieczątki na Karcie do Gry czeka jedna z 800 sztuk nagród gwarantowanych za udział w Grze. Na Uczestników Gry, którzy zbiorą 6 pieczątek na Karcie do Gry czeka jedna z 800 nagród gwarantowanych za udział w Grze oraz dodatkowa nagroda, którą może otrzymać w  wyniku losowania w Punkcie Lokalizacyjnym Ministerstwo Infrastruktury (jeśli Uczestnik Gry zgłosi się do udziału w losowaniu).


Odbiór nagród będzie się odbywał Punkcie Lokalizacyjnym Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6  do godz. 17.00.

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Infrastruktury, Główna Biblioteka Komunikacyjna, Polskie Koleje Państwowe SA, PKP Polskie Linie Kolejowe SA, PKP Intercity SA, PKP Cargo SA, Wars SA, Fundacja Grupy PKP, Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa, Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Instytut Transportu Samochodowego, Państwowe Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze” Lotnisko Chopina, Polskie Linie Lotnicze LOT SA, Urząd Lotnictwa Cywilnego, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego i Poczta Polska SA.
Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/DzienTransportu/

 

Serdecznie zapraszamy!