IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Kongres Europejskiej Federacji Korozyjnej (EFC) EUROCORR 2018 PDF Print

There are no translations available.

W dniach 09.09 – 13.09.2018 w Krakowie odbył się Kongres Europejskiej Federacji Korozyjnej (EFC) EUROCORR 2018 organizowany w tym roku przez Polskie Stowarzyszenie Korozyjne. Był to najliczniejszy kongres od momentu swojego powstania w 1956 roku; gościł około 1400 uczestników z 57 krajów świata. Wygłoszono 596 referatów naukowych w 14 równoległych sesjach; wystawiono 141 posterów, a w wystawie wzięło udział 47 wystawców. Kongres miał 14 sponsorów i 15 firm wspierających w tym Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Nasz Instytut reprezentował Dyrektor Leszek Rafalski w Radzie Naukowej Kongresu i Agnieszka Królikowska jako Prezydent Kongresu. IBDiM miał również swoje stanowisko pośród wystawców.

 


Miasto Kraków uznało Kongres za tak ważne wydarzenie, że zostaliśmy wybrani do zasadzenia pamiątkowego drzewa w Alei Monte Casino. W tym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Unii Europejskiej obecni na Kongresie Josefina Linblom oraz Sven-Olof Ryding, przewodniczący EFC prof. Damien Feron, przewodniczący Rady Naukowej EFC prof. Wolfram Fuerbeth i prezydent Kongresu EUROCORR 2018 dr Agnieszka Królikowska.

 

 

 

 

 

 

Pełne sale podczas sesji, wciąż zajęci przez pytających Wystawcy, Sesja Posterowa i cieszące się uznaniem dodatkowe wydarzenia jak: koncert w Kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, uroczysta kolacja kongresowa, przyjęcie otwierające Wystawę i Sesję Posterową, spotkanie Młodych EFC, przyjęcie NACE i spotkanie World Corrosion Organisation (WCO akredytowanej przy Narodach Zjednoczonych) świadczyły o uznaniu uczestników dla tego Kongresu.
Wiele ciepłych słów płynęło do organizatorów podczas wydarzenia i po jego zakończeniu. Mamy nadzieję, że nawiązane kontakty okażą się owocne i pozwolą w przyszłości poszerzać  wiedzę.


W Kongresie z ramienia IBDiM brali udział - Zespół TM4 w składzie: Agnieszka Królikowska, Urszula Paszek, Leszek Komorowski, Damian Wojda (który na EUROCORRze wygłosił swój pierwszy referat na międzynarodowej konferencji), Katarzyna Zacharuk oraz Beata Mikulska, Edyta Dzedzej, Robert Marczuk i Krzysztof Włodarczyk.