IBDM

03-302 Warszawa
ul. Instytutowa 1
tel. +48 22 390 01 07
fax +48 22 814 50 28

select language:

Konferencja "Infrastruktura Polska & Budownictwo" PDF Print

There are no translations available.

16 lutego 2018
W dniu 8 lutego 2018 r. odbyła się IX edycja konferencji "Infrastruktura Polska & Budownictwo". Instytut Badawczy Dróg i Mostów objął patronat nad tym wydarzeniem. W trakcie konferencji prof. Leszek Rafalski prowadził czwarty panel dyskusyjny dotyczący innowacji w budownictwie. We wprowadzeniu do dyskusji przedstawił porównanie wydatków wybranych państw na badania i rozwój.

 

Gościem honorowym konferencji był Marek Chodkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który w swoim wystąpieniu mówił o realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
W pierwszym panelu dyskusyjnym poświęconym kwestiom związanym z przyszłością inwestycji drogowych oraz skuteczności partnerstwa publiczno-prywatnego wystąpiła m.in. Iwona Stępień-Kotlarek, Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Panel moderowała Anna Flaga-Martynek (kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr).

Drugi panel dyskusyjny dotyczył m.in. zagadnienia stabilności wykonawców w procesie inwestycyjnym. Moderatorem debaty był Wiktor Piwkowski (Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa). Podczas trzeciego panelu, prowadzonego przez dr inż. Andrzeja Żurkowskiego (Instytut Kolejnictwa), dyskutowano nad rozbudową drugiej linii metra oraz rozwojem i modernizacją sieci kolejowej.

Ponadto, już po raz czwarty przyznano "Diamenty Infrastruktury i Budownictwa", które otrzymało 11 laureatów w 9 kategoriach.

Pełna relacja z konferencji link

Zdjęcia: Executive Club

kliknij na zdjęcie aby powiększyć